Hemen hepimiz Outlook.com sayfasını kullanarak kişisel maillerimizi kontrol etmekteyiz. Gün içerisinde bir çok mail alışverişi yapıyor olabiliriz. Bu gelen mailler içerisinde bizler için önemli mailler bulunabilir. Şöyle düşünün; tatildesiniz ve maillerinizi kontrol etmek için herhangi bir bilgisayara oturdunuz ve maillerinizi kontrol etmeye başladınız. Oturmuş olduğunuz bilgisayar üzerinde herhangi bir OneNote uygulaması olamayacağından ötürü sizler için önemli maillerinizi kaydedebilmek için OneNote Online kullanmanız gerekecektir. Bunun yerine Outlook.com’a gelen yeni özellik sayesinde e-postalarınızı istediğiniz gibi OneNote’a kaydedebileceksiniz. Hadi ufak bir uygulama ile bunu gerçekleştirelim.

onenote1

Sizin için önemli olan bir e-postayı seçerek sağ üst bölümde bulunan üç nokta işaretine tıkladıktan sonra açılan menüden “OneNote’a Kaydet” linkine tıklayın.

onenote2

Karşınıza size ait olan not defterleriniz gelecektir. İstediğiniz bir not defterini ve bölümü seçerek kaydet butonuna tıkladıktan sonra e-postanız OneNote’a kaydolacaktır.

onenote3

Başka bir yolu ise e-postanız açıkken sol tarafta bulunan “Eylemler” butonuna tıklayarak açılan menüden OneNote’a kaydet butonuna tıklamak olacaktır.

Sonuç olarak;

onenote4

İstediğiniz bir cihazdan OneNote uygulamasını açtığınızda e-postanızın gerçekten OneNote üzerine
kayıt olduğunu göreceksiniz.

Akılınıza takılan sorular için bizlere 0216 373 44 07 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.