Winzip nedir?

Winzip, Windows uyumuna sahip olan küçük resim gösterimi ve otomatik sıkışıtırma seçenekleri sunan en popüler ve en eski dosya sıkıştırma programıdır. Bu programı kullanarak dosyalarınızı sıkıştırabilir ya da sıkıştırılmış dosyaların içeriklerine ulaşabilirsiniz.
Dijital kameralarınızdaki dosylarınızı Winzip ile doğrudan sıkıştırabiliyor ve entegre resim gösterici ile resim dosyalarını rahatlıkla gezebiliyorsunuz. LZMA sıkıştırma methodu, kişiselleştirilebilir şifre seçenekleri Winzip’i güçlendiren diğer özelliklerdendir. Winzip yeni sürümleriyle daha kolay bir kullanıcı arayüzü ve gelişerek hızlanan arşivleme yeteneğini arttırmış bulunmaktadır. Bir masaüstü uygulamasını da içeren programı kullanmak eskisine göre daha kolay. E-posta entegrasyon desteği içeren Winzip, Microsoft Outlook, Yahoo! mail, Gmail ve Microsoft live hotmail desteğiyle e-postanızı gönderirken şifreleme, arşivleme yapabilmenizi sağlıyor.

Winzip’in sağladığı avantajlar nelerdir?

  • Sıkıştırılmış dosyalar daha az yer kaplar ve sıkıştırılmamış dosyalarla karşılaştırıldığında başka bilgisayarlara daha hızlı bir şekilde aktarılabilir. Sıkıştırılmış dosya ve klasörlerle çalışma biçimi sıkıştırılmamış dosya ve klasörlerde olduğu gibidir.
  • Birçok dosyayı da sıkıştırılmış tek klasörde birleştirebilirsiniz. Bir grup dosyanın paylaşılmasını kolaylaştırır. Sıkıştırılmış klasöre şifrelenmiş dosyalar eklemek isterseniz ayıklandığında bu dosyalar şifresiz olur; bu da kişisel ve önemli bilgilerin istenmeden açıklanmasına neden olur.
  • Bu nedenle şifreli dosyaları sıkıştırmaktan kaçınmanız gerekir. Bazı tür dosyalar (örneğin, JPEG resimleri) yüksek oranda sıkıştırılmış durumdadır. Birkaç JPEG resmini tek bir klasör halinde sıkıştırırsanız, klasörün toplam boyutu dosyaların sıkıştırılmadan önceki toplam boyutuyla hemen hemen aynı olacaktır.
  • Fotoğraf makinelerinin çözünürlüğü arttıkça (24 MP gibi), çekilen fotoğrafları bilgisayarda saklamak da sabit diske ciddi bir yük haline geldi. Bunu düşünen Corel, Winzip 12 ile birlikte JPEG dosyaların boyutlarını, görsel kalitede hiçbir bozunma olmaksızın %25’e kadar düşüren bir teknoloji getirdi. Winzip 12 pro alanlar, doğrudan kameradan sıkıştırma yapan zip from camera wizard adlı özelliği kullanabiliyor olacak.

Adınız (gerekli)

E-posta adresiniz (gerekli)

İş telefonunuz (gerekli)

Cep telefonunuz (opsiyonel)

Telebiniz

İlgilendiğiniz ürün

İhtiyaç duyulan adet

Softline Türkiye uzmanlık alanındaki markalar ile ilgili; bildiriler, etkinlikler, özel promosyonlar ve kampanyalar hakkında iletişim kurulmasına izin veriyorum.