host_data_loss_prevention_135x120
McAfee Total Protection for Data

Kurumlarda, önemli verinin dışarı çıkartılmasını engelleyen McAfee DLP (McAfee Data Loss Prevention) ürünü, istemci/sunucu teknoloji ile çalışmaktadır. Her bir istemcide çalışan ve tek bir merkezden işaretlenmiş (tagging) dosya veya veri parçasının birden çok kanal kullanılarak sistem dışına aktarılmasına engel olur. Veriyi işaretlerken birden çok yöntemin kullanılabildiği bu teknoloji de bu işaret dosyanın takibi amacıyla kullanılır. Bu işaret, dosya boyutu veya dosya içeriğinde herhangi bir değişiklik yapmadığı gibi, kullanıcılara da hiçbir şekilde görünmez.

McAfee’nin buna sunduğu çözümler aşağıdaki gibidir;

  • SMTP – İşaretlenmiş dosyaların e-posta ile dışarıya çıkmasını engeller.
  • HTTP Post – İşaretlenmiş verinin web tabanlı e-posta sistemlerine aktarılmasına veya Internet forum sayfalarına kopyalanmasını engeller.
  • P2P & IM – Msn Messenger, yahoo, icq, e-mule, torrent gibi uygulamalar kullanılarak verinin dışarıya çıkması engellenir.
  • FTP – Verinin FTP yazılımları ile sistem dışına çıkarılması engellenir.
  • Print-Out – Verinin print-out yapılmasını engeller.
  • Screen Capture – Klavyede yer alan screen capture tuşu ile verinin kopyalanıp başka bir tip dokumana yapıştırılması engellenir.
  • Kopyala / Yapıştır – Verinin Kopyala / yapıştır metodu ile sistem dışına alınması engellenir.
  • Fiziksel Yöntemler – Verinin USB disk, cd/dvd yazıcı, floppy disk ve benzeri yöntemler kullanılarak dışarıya alınmasını engeller.
  • Ağ Bağlantıları – Tüm giden ve gelen TCP/UDP trafiği denetlenebilir.

mcafee_epo_4-51111_

McAfee ePolicy Orchestrator

Her ölçekteki şirketler için sistemler, ağlar, veriler ve uyumluluk çözümleri için tek bir güvenlik yönetimi platformu

McAfee® ePolicy Orchestrator® (ePO™) her boyuttaki işletmelerde sistemleri, ağları, verileri ve uyumluluk çözümlerini merkezi olarak yöneten ilk ve tek güvenlik yönetimi platformudur. McAfee ePO yazılımı, 35.000’den fazla müşterinin yaklaşık 60 milyon düğümde güvenliği yönetmesine, maliyetleri azaltmasına, korumayı iyileştirmesine ve güvenlik ve uyumluluk durumlarının görünürlüğünü arttırmasına yardımcı olmaktadır. Çok katmanlı yapısı, güçlü otomatik tepki sistemi ve kurumsal çaptaki güvenliği tek bir web tabanlı arayüzle görüntüleme ve kontrol etme becerisiyle, McAfee ePolicy Orchestrator mevcut olan en gelişmiş güvenlik yönetimi platformudur.

Bugün, her zamankinden daha fazla BT organizayonu güvenlik konusunda stratejik bir yaklaşım benimsemektedir: daha atik ve maliyet etkin bir duruma gelirken aynı zamanda korumayı da arttırmak için yönetim mimarilerini ve güvenlik portföylerini optimize etmek. McAfee ePO optimize edilmiş güvenlik mimarisinin temelidir.

Adınız (gerekli)

E-posta adresiniz (gerekli)

İş telefonunuz (gerekli)

Cep telefonunuz (opsiyonel)

Telebiniz

İlgilendiğiniz ürün

İhtiyaç duyulan adet

Softline Türkiye uzmanlık alanındaki markalar ile ilgili; bildiriler, etkinlikler, özel promosyonlar ve kampanyalar hakkında iletişim kurulmasına izin veriyorum.