vmware-logo

VMware Sanallaştırma

VMware sanallaştırması, hem planlanmış hem de planlanmamış kapalı kalma sürelerini azaltma yoluyla gelir kaybını en aza indirerek sunucu birleştirme yoluyla yatırım giderlerini ve otomasyon yoluyla işletme giderlerinizi azaltmanıza yardımcı olur.

 • Sunucu birleştirme ile enerji verimliliğini artırarak ve daha az donanıma ihtiyaç duyarak sermaye ve işletme maliyetlerini düşürün.
 • VMware® vCenter Site Recovery Manager™ ile iyileştirilmiş ve basitleştirilmiş olağanüstü durum kurtarma çözümlerini kullanarak, sanallaştırılmış altyapınız için iş sürekliliğini ve olağanüstü durum kurtarma özelliklerini geliştirin.
 • Veritabanları (Oracle Veri Tabanı, Microsoft SQL Server, SAP HANA, SAP Sybase) dahil Aşama 1 iş açısından kritik kurumsal uygulamalarını, iş uygulamalarını (SAP Business Suite, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, SAP) sanallaştırın ve en yüksek SLA’ları sunun ve üstün performans sergileyin
 • Sanallaştırma yönetimi için VMware vRealize Operations kullanarak, ilke esaslı otomasyon olanağı elde edin ve sıfır müdahaleli bir altyapı ile uyumluluk ve performans sağlayın
 • Yazılım tanımlı veri merkezinin neden en iyi ve en etkili bulut altyapısı çözümü olduğunu öğrenin

Sunucu Sanallaştırma

VMware vSphere, aşağıdakileri sağlayan eksiksiz bir sunucu sanallaştırma platformu sunmaktadır:

 • Sunucu kaynaklarının yüzde 80 daha fazla kullanımı
 • Sermaye ve işletim maliyetlerinde yüzde 50’ye varan kazanç
 • 10:1 veya daha iyi sunucu birleşme oranı

Ağ Sanallaştırması

Ağ sanallaştırma, yazılımdaki fiziksel bir ağın tümüyle yeniden üretimidir. Sanal ağlar, fiziksel bir ağ ile aynı özellikleri ve garantileri sunmakta ve ayrıca hem eski hem de yeni uygulamalar için hızlı tedarik, kesilmeyen dağıtım, otomatikleştirilmiş bakım ve destek gibi sanallaştırmaya özgü işletim faydaları ve donanım bağımsızlığı da sağlamaktadır.

Ağ sanallaştırma; bağlı iş yüklerine mantıksal bağlantı noktaları, anahtarlar, yönlendiriciler, güvenlik duvarları, yük dengeleyiciler, VPN’ler ve daha fazlası şeklinde mantıksal ağ oluşturma cihazları ve hizmetleri sunmaktadır. Uygulamalar, sanal ağ üzerinde, tümüyle fiziksel bir ağ üzerinde olduğu gibi çalışırlar.

Tümü VMware ağ sanallaştırma yazılımı tarafından desteklenen izleme, Qos ve güvenlik ile, daha yüksek seviyede işletim verimliliği ve becerisi, daha hızlı tedarik, sorun giderme ve klonlama sunan oldukça ölçeklenebilir bir ağ yapısı oluşturabilirsiniz.

Masaüstü Sanallaştırması

VMware masaüstü bilgisayar çözümleri; maksimum çalışma süresi ve üretkenlik sağlamak üzere ölçeklenebilir, tutarlı, tümüyle güvenli ve oldukça erişilebilir özelliktedir.

 • Masaüstü bilgisayarları bir hizmet olarak sunarak dağıtımı ve yönetimi kolaylaştırın
 • Performanstan ödün vermeden, evden çalışanlara ve geçici kullanıcılara uzaktan güvenli erişim sağlayın

Uygulama Sanallaştırma

Şirketler; veri tabanları, ERP, CRM, e-posta, ortak çalışma, Java ara yazılımı, iş zekası ve diğer birçok alanda olduğu gibi, Aşama 1 grubundaki, hayati önem taşıyan iş uygulamalarının ve platformlarının çoğunu artan oranda sanallaştırıyorlar.

VMware vCloud Suite üzerine kurulu olan VMware Aşama 1 Uygulama Sanallaştırma ile, bir taraftan altyapınızı basitleştirirken, verimliliği en yüksek seviyeye çıkarırken ve maliyetli aşırı tedariki ortadan kaldırırken, diğer taraftan da sunulan BT hizmetlerinin kalitesini artırabilirsiniz.

Depolama Sanallaştırması

VMware depolama sanallaştırma; fiziksel depolama kaynaklarının sanallaştırma dağılımında ele alınması, yönetilmesi ve en uygun hale getirilmesi için soyutlama katmanı sağlayan bir özellikler kombinasyonudur.

Depolama sanallaştırma teknolojisi, kurumunuza aşağıdakileri yapabilme becerisi kazandırarak, sanal altyapınız için depolama kaynaklarını yönetmenin öncelikle daha iyi bir yolunu sağlar:

 • Depolama kaynağı kullanımını ve esnekliğini büyük ölçüde geliştirme
 • Depolama topolojisinden bağımsız olarak, işletim sistemi düzeltme eki ve sürücü gerekliliklerini basitleştirme
 • Uygulama çalışma süresini artırma ve günlük işlemleri basitleştirme
 • Mevcut depolama altyapınızı dengeleme ve tamamlama