Symantec Protection Suite – Small Business Edition

Symantec Güvenlik Teknolojileri, şirketinizin önemli bilgilerini koruma, sistemlere güvenli bağlantı sağlama, zararlı yazılımların sisteme erişmesi ve çalıştırılmasını engelleme gibi önemli teknolojiler sunan lider bir teknolojidir. Küçük işletmelerden, dağınık sistem altyapısına sahip binlerce çalışanı olan büyük şirketlere kadar farklı sektörlerde bulunan kurumlara çözüm ve hizmet sunmaktadır. Symantec, Blue Coat birleşiminden sonra bilgi güvenliği alanında sunduğu çözümleri de artırmayı planlamaktadır.
Endpoint Protection Enterprise Edition: Son kullanıcıların kullanmakta olduğu Windows, Mac ve Linux işletim sistemli bilgisayarlar üzerinde uç koruması sağlayan yazılımdır. Bu çözüm kullanıcı bilgisayarlarında virus, casus yazılım koruması, güvenlik duvarı, atak önleme, uygulama ve cihaz kontrolü sağlamaktadır. Yazılımın mimarisinde bulunan SONAR ve INSIGHT teknolojileri ile yüksek seviyeli güvenlik önlemleri alınabilmektedir.
Endpoint Protection Small Business Edition.Cloud: Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerin yapısına uygun olan ve çalışanların bilgisayarlarında virüs, casus yazılım ve benzeri zararlı yazılımlardan kullanıcı bilgisayarlarını koruyan bir yazılımdır. Antivirüs yazılımını, bulut hizmeti üzerinden almak isteyen müşteriler için uygun çözümlerdendir.
Symantec Messaging Gateway: Kurum ağı üzerinden yapılan e-posta yazışmalarında virüs ve spam güvenliği sağlamaktadır. Kurum içinden dışarıya yada dışarıdan kurum içine gönderilen e-postalar üzerinde kontrol imkanı sunmaktadır. E-posta sunucusu ve güvenlik duvarı arasına konumlandırılan bir Mail Gateway çözümüdür. Üründe, önceden tanımlı politikalar bulunmasının yanı sıra kuruma özel çeşitli politikalar yazılabilmektedir.
Mail Security for Exchange: Şirket içerisinde kullanılan Exchange mail sunucusu üzerine kurulan bir yazılımdır. E-posta’lar üzerinde spam ve virüs güvenliği sağlamaktadır. Messaging Gateway çözümü iç ağ üzerinde bir denetim yapmadığı için kurum çalışanları arasındaki e-posta yazışmalarının güvenliği bu yazılım ile yapılmaktadır. İhtiyaca yönelik çeşitli politikalar tanımlanabilmektedir.
Symantec Data Loss Prevention: Her kurum, gizli ve önemli verilerini sistemlerinde depolamaktadır. Önemli veriler, kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir. Kritik verilerin korunması şirketler için öncelikli görevlerden birisidir. Symantec DLP, önemli ve gizli verilerin nerede olduğunu tespit eden, verilerin nasıl kullanıldığını izleyen ve sonrasında belirlenen aksiyonları alan bir yazılımdır. DLP ile kurumun önemli verisini tespit etmek için çeşitli teknolojiler kullanılmaktadır. Bir vaka meydana geldiğinde, yönetim arabiriminde vaka hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır.
Validation and ID Protection Service: Evden yada dışardan çalışırken şirket kaynaklarına erişim sağlamak için VPN yapmaktayız. Aynı zamanda kurumsal e-posta’lara Outlook Web Access üzerinden erişmemiz gerekebiliyor. VPN bağlantısı yada OWA için girilen kullanıcı bilglilerinin yetksiiiz kişilerin eline geçmesi durumları ile karşılaşılabilir. Symantec VIP ile VPN bağlantısı yaparken kullanıcı bilgilerine ek olarak, süreli yinelenen bir token girilmesi gerekmektedir. Bu sayede şirket kaynaklarına daha güvenli erişim sağlanmaktadır.
Symantec Advanced Threat Protection: Symantec, yeni nesil koruma teknolojisi olarak kullanıma sunduğu ATP(Advanced Threat Protection) yazılımı ile “Endpoint”(uç nokta-dizüstü,masaüstü,sunucu), “Network” ve “E-mail” katmanlarında güvenliği ele almaktadır. Symantec ATP çözümünde, birçok güvenlik teknolojisi çalışmaktadır ki bunlardan en önemlisi, Cynic teknolojisidir. Cynic yeni bir teknoloji olup, bulut tabanlı çalışan bir sandbox çözümüdür. Henüz bilinmeyen yada sıfırıncı gün saldırı (zero-day attack) olarak adlandırılan tehditlerin bulut ortamlarında bulunan fiziksel/sanal sunucular üzerinde çalıştırılıp, dosya davranışlarının analiz edilmesi ve analiz sonucunun size rapor olarak gönderilmesini sağlar. Symantec ATP; “Endpoint”, “Network” ve “E-mail” katmanlarında meydana gelen olayları, izleme, tespit etme ve gerekli aksiyonları alma (silme, analiz etme) konusunda merkezi yönetim imkanı sunmaktadır. Symantec Email Security.cloud ve Office 365 entegrasyonu ile istenmeyen ve zararlı içerik barındarın e-posta’lara karşı koruma sağlayabilirsiniz.
Symantec Data Center Security: Windows, Unix, Linux, AIX, HP-UX işletim sistemlerinde sıfırıncı gün saldırılara ve sunucu sistemlerinin verimli çalışmasını etkileyen çeşitli saldırı türlerine karşı koruma sağlayan bir yazılımdır.
Symantec Ghost Solution Suite: Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerine sahip masaüstü, dizüstü, tablet ve sunucularda imaj alan bir yazılımdır.
Email Security.Cloud: İş sürekliliği, verimli ve kesintisiz çalışma için bulut hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Microsoft, Google ve diğer büyük şirketlerin sunmuş olduğu bulut hizmetlerinden birisi olan mail hizmeti, hızlı ve kolay bir şekilde iş süreçlerine adapte olmanızı sağlamaktadır.

Adınız (gerekli)

E-posta adresiniz (gerekli)

İş telefonunuz (gerekli)

Cep telefonunuz (opsiyonel)

Telebiniz

İlgilendiğiniz ürün

İhtiyaç duyulan adet

Softline Türkiye uzmanlık alanındaki markalar ile ilgili; bildiriler, etkinlikler, özel promosyonlar ve kampanyalar hakkında iletişim kurulmasına izin veriyorum.